دلو 24, 1402 19:05 Asia/Kabul
  • نصرالله: منافع ملت‌های منطقه در گرو شکست رژیم صهیونیستی است

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود گفت که تشکیل رژیم صهیونیستی، عامل اصلی تمامی مشکلات، دردها و سختی‌ها در منطقه است.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود گفت: اصل وجود اسرائیل، مصیبتی برای تمام منطقه است، و «اسرائیل قوی» خطری برای منطقه به شمار می‌رود، ولی «اسرائیل ضعیف، بازداشته شده و ترسیده»، خطر کمتری برای ملت‌های منطقه دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها انتقام این شکست را فقط از غیرنظامیان بی‌گناه می‌گیرند، ابتدا به جبهه لبنان پرداخت و گفت: اقدامات ما در لبنان و اقدامات سایر برادران مقاومت در سایر جبهه‌ها، صرفا در راستای مسئولیت اخلاقی، دینی و انسانی است که در قبال مردم غزه داریم.

نصرالله ادامه داد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در غزه محاصره هستند و با حملاتی مواجه هستند که مساجد، بیمارستان‌ها و اردوگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند. به همین دلیل، هر ساعت، باید وجدان تمامی مردم جهان از این حملات به درد آید.

به گفته سید حسن نصرالله؛ اسرائیل باید ضعیف شود و در برابر آن بازدارندگی ایجاد شود. این باید به یک قاعده تبدیل شود. منفعت ملی لبنان، سوریه، اردن و مصر ایجاب می‌کند که اسرائیل در این جنگ، شکست بخورد. لذا اگر اسرائیل پیروز شود، خطرش متوجه کل کشورهای منطقه خواهد بود.

 

تگ