جهان

 • امضای 5 سند همکاری میان ایران و سریلانکا

  امضای 5 سند همکاری میان ایران و سریلانکا

  ثور 06, 1403 17:47

  به گزارش سحر افغانستان، سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران پس از اخرین سفر منطقه ای خود به سریلانکا، بزرگترین پروژی چند منظوره سد و نیروگاه اومااویا سریلانکا را به منظور گسترش همکاری های دوجانبه منطقه ای و بین المللی میان دو کشور افتتاح کرد.

 • سری لانکا مقصد بعدی سفر رئیس جمهور ایران به جنوب آسیا

  سری لانکا مقصد بعدی سفر رئیس جمهور ایران به جنوب آسیا

  ثور 05, 1403 18:57

  سید ابراهیم رئیسی پس از سفری سه روزه به پاکستان ؛ این کشور را به مقصد سریلانکا ترک کرد . وی درسفر یک روزه ضمن دیدار با همتای سریلانکایی خود پروژه مهم اقتصادی نیروگاه اوما اویا را در این کشور افتتاح کرد . این پروژه که طراحی و ساخت آن توسط انجینیران ایرانی انجام شده است و ارزشش به پنج میلیون دالر می رسد.

 • قدردانی سخنگوی نظامی حماس ازعملیات وعده صادق ایران

  قدردانی سخنگوی نظامی حماس ازعملیات وعده صادق ایران

  ثور 05, 1403 18:40

  به گزارش سحر افغانستان، ابوعبیده سخنگوی جنبش حماس در پیام ویدیویی خود که روز گذشته منتشر شد از عملیات وعده صادق ایران قدردانی کرد و تاکید کرد که یکساعت عملیات ایران معادلات دشمن را برهم زد.وی همچنان خواستار تشدید مقاومت در همه ی عرصه ها شد.

 • تاکید رهبرایران برمقاومت در برابر فشارهای اقتصادی

  تاکید رهبرایران برمقاومت در برابر فشارهای اقتصادی

  ثور 05, 1403 18:12

  به گزارش سحر افغانستان، رهبر انقلاب اسلامی ایران در دیدار با شماری از کارگران و نهادهای کارگری گفتند هدف دشمنان ایران از در تنگنا قرار دادن ایران تبعیت از استکبار می باشد که نظام اسلامی ایران هیچ وقت تسلیم اهداف آنان نمی شود

 • گسترش تظاهرات دانشجویان دانشگاه های آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

  گسترش تظاهرات دانشجویان دانشگاه های آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

  ثور 04, 1403 19:50

  اعتراضات دانشجویان در امریکا از دانشگاه کلمبیا به دیگر دانشگاه های این کشور نیز سرایت کرده است. دانشجویان خواهان توقف جنگ در غزه و پایان حمایت های دولت بایدن از رژیم صهیونیستی هستند

 • سفر رئیس جمهور ایران در راس یک هیات بلندپایه سیاسی-اقتصادی به پاکستان

  سفر رئیس جمهور ایران در راس یک هیات بلندپایه سیاسی-اقتصادی به پاکستان

  ثور 03, 1403 12:36

  رئیس جمهور ایران صبح امروز در راس یک هیات عالی رتبه سیاسی اقتصادی وارد اسلام آباد شد و از سوی مقامات این کشور مورد استقبال قرار گرفت. به گزارش رسانه های ایران، سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه در پایگاه هوایی نورخان که میدان هوایی ویژه مهمانان بلندپایه خارجی به شمار می رود از سوی ریاض حسین پیرزاده وزیر فدرال مسکن دولت پاکستان، رضا امیری مقدم سفیر ایران در پاکستان و جمعلی از مسئولان ارشد سیاسی و نظامی این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

 • اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص عملیات وعده صادق

  اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص عملیات وعده صادق

  ثور 03, 1403 18:53

  وزارت خارجه ایران بار دیگر تاکید کرده است که اگر اقدام متجاوزانه دیگری از سوی رژیم صهیونیستی انجام شود، جمهوری اسلامی ایران پاسخ قوی تری خواهد داد.

 • محکومیت کمک های مالی تازه امریکا به رژیم صهیونیستی از سوی حماس

  محکومیت کمک های مالی تازه امریکا به رژیم صهیونیستی از سوی حماس

  ثور 03, 1403 12:42

  جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با صدور بیانیه ای تصویب کمک های جدید امریکا به رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرده است. جنبش حماس فلسطین تصویب کمک بیست و شش میلیارد دالری امریکا به رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام کرد که این اقدام واشنگتن دلیلی آشکار بر همدستی و مشارکت رسمی آن در جنایات اشغالگران علیه مردم فلسطین در نوار غزه است.

 • شهادت 26 فلسطینی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه

  شهادت 26 فلسطینی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه

  ثور 03, 1403 12:39

  به گزارش خبرگزاری سما فلسطین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ۲ منزل مسکونی را در شهر رفح هدف قرار دادند که بر اثر آن ۲۶ نفر از جمله ۱۶ کودک و ۶ زن شهید شدند. بر اساس این گزارش، پهپادهای رژیم صهیونیستی یک مدرسه در اردوگاه البریج در مرکز غزه را نیز هدف قرار دادند. همچنین قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی مناطقی در سواحل مرکز و جنوب غزه را هدف قرار دادند.