قوس 15, 1401 16:24 Asia/Kabul
  • رایزنی نماینده ویژه آمریکا با مقامات هندی و «عبدالله» در دهلی‌نو

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان که سفرهای منطقه ای خود را از ژاپن آغاز کرده است، در دهلی نو با مقامات هندی و برخی مقامات پیشین افغانستان دیدار کرد.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، «توماس وست» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در توئیترش نوشت که با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه پیشین افغانستان و شماری از مقامات پلندپایه هند در دهلی‌نو دیدار کرده است.

وی افزود: در این دیدارها تاکید کرده است که کشورهای جهان به آغاز گفتگوهای سیاسی میان افغان‌ها توافق نظر دارند.

وست اظهارداشت که با معاون شورای امنیت، مدیرکل و سخنگوی وزارت خارجه هند درباره منافع مشترک هردو کشور در افغانستان نیز تبادل نظر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا نیز پیش از این گفته بود توماس وست با مقام‌های کشورهای مختلف دیدار خواهد کرد تا در مورد حقوق بشر، تجارت، آزادی بیان و دیگر چالش‌های پناهجویان افغان نیز رایزنی کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان پس از هند به امارات خواهد رفت و در آنجا با برخی از سیاستمداران و مقام‌های سابق افغانستان نیز دیدار خواهد کرد.

وست در حالی به امارات می رود که حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان، عمر زاخیلوال و کریم خرم از وزرای پیشین و سیاستمداران افغان همچنین محمد یعقوب مجاهد، وزیر دفاع طالبان نیز در امارات به سر می برند.

 

تگ