جدی 29, 1400 11:26 Asia/Kabul
  • چین: طالبان با ایجاد ساختار فراگیر به انتظارات جامعه بین‌المللی پاسخ دهد

سخنگوی وزارت خارجه چین در یک نشست خبری اعلام کرد که طالبان برای به رسمیت شناخته شدن باید به انتظارات جامعه بین‌المللی پاسخ دهد و یک ساختار فراگیر ایجاد کند.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به درخواست طالبان مبنی بر به رسمیت شناخته شدن آنها تاکید کرد که طالبان باید به انتظارات جامعه بین‌الملل پاسخ دهد.

وی افزود: ما از زمان تاسیس دولت موقت افغانستان متذکر شدیم که آن‌ها بطور فعال در تبادلات بین‌المللی شرکت کرده و تعداد کمی از کشورها به شیوه‌های عملگرایانه با طرف افغان گفتگو کرده‌اند.

لیجیان ادامه تاکید کرد: ما معتقدیم که جامعه جهانی باید از مردم افغانستان در جستجوی مسیر توسعه مطابق با واقعیت‌های ملی و تحقق ثبات و توسعه پایدار براساس احترام به استقلال و تمامیت ارضی کشور حمایت کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: در عین حال، ما امیدواریم که طرف افغان (طالبان) بیشتر به انتظارات جامعه بین‌المللی پاسخ دهد، یک ساختار سیاسی باز و فراگیر ایجاد کند، سیاست‌های داخلی و خارجی معتدل و محتاطانه اتخاذ کند، قاطعانه با انواع نیروهای تروریستی مبارزه کند، با روابط دوستانه زندگی کند.

انتهای پیام.