جدی 24, 1400 14:11 Asia/Kabul
  • اعتراض افسران بورسیه افغانستان در هند

افسران افغان که در هند پیش از این بورسیه شده بودند در یک گردهمایی اعلام کردند که دولت دهلی نو به وعده هایش عمل نکرده است.

شماری از افسران ارتش حکومت پیشین افغانستان که در هند بورسیه شده بودند، می‌گویند که در وضعیت بد اقتصادی و روانی به سر می‌برند.

این افسران حکومت پیشین افغانستان که تعداد شان به بیش از ۱۸۰ تن می‌رسد، در یک گردهمایی اعتراضی خواهان رسیدگی به وضعیت شان شدند.

آنها با تجمع در برابر وزارت خارجه هند تاکید کردند که سرنوشت نامعلومی دارند و دولت هند به قول هایش عمل نکرده است.

یکی از معترضین به طلوع گفته است: «ما افسران  ارتش ملی افغانستان که اکادمی‌ها و دورهای مختلف در هندوستان را گذراندیم، مدت چهار ماه می‌شود که در وضعیت بد اقصتادی و روحی قرار داریم. هیچ نهادی نیست که صدای ما را بشنود. دولت هندوستان به عنوان کشور میزبان در مدتی که ما مشغول درس بودیم به ما قول های زیادی داده است که تا کنون به هیچ کدام آن عمل نکرده است.»

یکی دیگر از اعتراض کننده‌گان گفت: «پس از سقوط حکومت پیشین افغانستان به ما گفته شد که حکومت هندوستان به شما کمک می‌کند. چهار ماه می‌شود که ما به دهلی آمدیم و در این‌جا زنده‌گی می‌کنیم اما تا کنون از دولت هند چیزی نشنیده‌ایم. در چهار ماه گذشته، دولت هند ما را کاملا فراموش کرده است.»

این افسران می‌گویند که چهارماه می‌شود که از اکادمی‌ها و دوره‌های آموزشی این کشور فارغ التحصیل شده و به دهلی‌نو آمده‌اند، اما تا کنون دولت هند در باره سرنوشت آنان چیزی نگفته است.

انتهای پیام.