جدی 23, 1400 11:50 Asia/Kabul
  • آمریکا: جنگ افزارهای در نظر گرفته شده برای افغانستان به اوکراین داده شود

تعدادی از سناتورهای آمریکایی پیشنهاد کرده‌اند، جنگ افزارهایی را که پیش از این برای به کارگیری در افغانستان برنامه ریزی شده بود اکنون به اوکراین داده شود.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، تعدادی از سناتورهای دموکرات آمریکا پیشنهاد کرده اند که در صورت حمله روسیه به اوکراین، دولت روسیه تحریم شود و کمک های نظامی نیز به «کی یف» افزایش یابد.

سناتورهای دموکرات آمریکا همچنین پیشنهاد کردند؛ جنگ افزارهایی را که پیش از این برای به کارگیری در افغانستان برنامه ریزی شده بود اکنون به اوکراین داده شود.

بر اساس این طرح پیشنهادی، در سال مالی 2022، آمریکا باید به عنوان اولویت، تامین تسلیحات مازاد به اوکراین و نه دیگر کشورها و مناطق را در نظر بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، این سناتورهای دموکرات بر این باورند که بیش از 30 روز پس از تصویب این قانون، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا باید راهبرد تقویت توان دفاعی اوکراین را به سنا ارائه کند.

به گفته این سند، آنها خواستار «طرحی برای انتقال تسلیحات به اوکراین که پیش از این برای عملیات در افغانستان آماده شده بود» هستند. افزون بر این، سناتورهای آمریکایی توجه جدی به آموزش نظامیان اوکراینی را ضروری دانسته‌اند.

آمریکا در ماه اگوست سال گذشته میلادی شبانه افغانستان را ترک کرد و دیگر عملیاتی در این کشور انجام نمی‌دهد.

انتهای پیام.