قوس 03, 1400 00:38 Asia/Kabul
  •  پوتین: مواضع روسیه در قبال مسئله فلسطین تغییری نکرده است

رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که مواضع مسکو در قبال حل و فصل مسئله فلسطین تغییری نکرده است.

به گزارش شبکه سحر افغانستان، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در دیدار با «ابومازن» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهارداشت: «مسئله فلسطین باید طبق قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت و بر اساس اصولی عادلانه که منافع همه ساکنان را تامین کند، حل شود. ما به تحقق این هدف مهم هرچقدر هم که دشوار باشد کمک می کنیم».

محمود عباس روز دوشنبه در آستانه سفر به روسیه در گفتگو با نووستی گفته بود که امیدوار است بتواند در دیدار با "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه راه‌های احیای روند سیاسی اوضاع در منطقه را مورد بررسی قرار دهد.  

وی گفته بود: «ما از قبل اعلام کرده‌ایم که خواستار برگزاری کنفرانس صلح بین المللی بر اساس قطعنامه‌های مصوبه و تحت نظارت گروه چهارجانبه میانجی‌گران بین المللی در حل و فصل مناقشه خاورمیانه (شامل روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل) هستیم و در این رابطه اطمینان داریم که طرف روسی از تلاش‌های ما در این جهت گیری حمایت خواهد کرد.»

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین نیز صبح دوشنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه روز سه‌شنبه (23 نوامبر) در بندر سوچی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفتگو خواهد کرد.

پیش از این وزارت خارجه فلسطین اعلام کرده بود که در جریان رایزنی‌های محمود عباس با ولادیمیر پوتین، طیف وسیعی از مسائل مورد علاقه منطقه‌ای و بین المللی، به‌خصوص روند اوضاع در خاورمیانه مورد بحث قرار می‌گیرد.

انتهای پیام.