اقتصاد

 • صادرات تسبیح های زینتی و دستی تولید شده در ولایت هرات

  صادرات تسبیح های زینتی و دستی تولید شده در ولایت هرات

  جوزا 07, 1403 18:24

  تسبیح های زینتی و دستی تولید شده در ولایت هرات راه خود را به خارج از مرزهای افغانستان باز کرده است. تولیدکنندگان این کالا میگویند محصولاتشان کیفیت بالایی دارد و به همین خاطر در داخل و خارج طرفدار خود را پیدا کرده است.

 • صادرات سیروم از ولایت هرات به کشور عراق

  صادرات سیروم از ولایت هرات به کشور عراق

  جوزا 04, 1403 18:00

  قرار است از افغانستان به ارزش حداقل پنجصد هزار دالر سیروم به عراق صادر شود. این سیرومها در ولایت هرات و توسط یک شرکت داخلی تولید میشود. مقامات محلی در هرات میگویند همانند این فرصت که یک افتخار است، در آینده، اتفاقات بیشتری رخ میدهد. گزارشی از یحیی فولادی

 • هیات وزارت تجارت حکومت سرپرست، به تاتارستان روسیه سفر کرد

  هیات وزارت تجارت حکومت سرپرست، به تاتارستان روسیه سفر کرد

  ثور 26, 1403 18:45

  وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست در اعلامیه ای گفته است که سرپرست این وزارت جهت اشتراک در پانزدهمین فورم بین‌المللی اقتصاد روسیه و جهان اسلام به جمهوری تاتارستان رفته است.

 • دیدار هیات بانک مرکزی ایران با شماری از مقامات حکومت سرپرست

  دیدار هیات بانک مرکزی ایران با شماری از مقامات حکومت سرپرست

  ثور 26, 1403 18:42

  هیات بانک مرکزی ایران در جریان سفر به کابل با شماری از مقامات حکومت سرپرست دیدار کرده است. در این دیدارها در مورد گسترش روابط اقتصادی، توسعه تجارت و بهبود همکاری های مالی و بانکی میان دو کشور بحث و تبادل نظر شده است.

 • نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت در کابل

  نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت در کابل

  ثور 25, 1403 18:43

  به گزارش سحر افغانستان از کابل- در نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت در کابل، پانزده غرفه ایرانی در بخش های صنعتی، ساختمانی و معدنی، محصولات و تولیداتشان را به نمایش گذاشتند. گزارشی از محمد عباس سجادی

 • شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در معادن افغانستان، اعلام آمادگی کردند

  شرکت های ایرانی برای سرمایه گذاری در معادن افغانستان، اعلام آمادگی کردند

  ثور 24, 1403 13:16

  نایب رئیس اتاق تجارت ایران می گوید که شماری از شرکت های این کشور برای ورود به بازار معادن افغانستان علاقمندی نشان داده اند. وی تاکید کرده که در سال های گذشته مذاکراتی در این زمینه میان افغانستان و ایران صورت گرفته بود.

 • گشایش نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت در کابل

  گشایش نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت در کابل

  ثور 23, 1403 18:43

  به گزارش محمد عباس سجادی خبرنگار سحر افغانستان در کابل- نمایشگاه ملی و بین المللی هفته صنعت با هدف بازاریابی محصولات و تولیدات داخلی و جلب و جذب سرمایه گزاران در کابل گشایش یافت. مقام های حکومتی در مراسم گشایش این نمایشگاه گفتند در حال حاضر زمینه سرمایه گزاری در کشور فراهم هست و آنان از سرمایه گزاران داخلی و خارجی حمایت می کنند. در این نمایشگاه همچنان پانزده غرفه از کشور ایران نیز در بخش های فناوری صنعتی شرکت دارند.

 • قرارداد یک معدن طلا در بدخشان با یک شرکت چینایی

  قرارداد یک معدن طلا در بدخشان با یک شرکت چینایی

  ثور 21, 1403 19:14

  وزارت معادن و پترولیم می گوید که قرارداد معدن طلای ولایت تخار به ارزش سیصد و ده میلیون دالر با یک شرکت چینایی قرارداد شده است.

 • تاکید پاکستان بر تطبیق پروژه گازی مشترک با ایران بر اساس منافع ملی

  تاکید پاکستان بر تطبیق پروژه گازی مشترک با ایران بر اساس منافع ملی

  ثور 19, 1403 18:43

  محمد اسحاق دار معاون نخست وزیر و وزیر خارجه پاکستان در واکنش به بحران انرژی در این کشور و سرنوشت خط لوله گاز ایران گفته که پاکستان متعهد به تامین نیازهای کشور بر اساس منافع ملی است.