فرهنگ و هنر

 • رونمایی از مجموعه شعر مویه های آمو

  رونمایی از مجموعه شعر مویه های آمو

  قوس 04, 1402 19:27

  مراسم رونمایی مجموعه شعر مویه های آمو روز گذشته در دومین نشست ادبی شب های بلخ با حضور شماری فرهنگیان و مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت برگزار شد. این مجموعه شامل پنجاه یک غزل از سروده های سید سکندر حسینی بامداد است.

 • افزایش حضور گردشگران خارجی در افغانستان

  افزایش حضور گردشگران خارجی در افغانستان

  قوس 02, 1402 17:44

  اداره ملی احصائیه و معلومات گفته که میزان حضور گردشگران خارجی در افغانستان و دید و بازدیدشان از مکان های تاریخی کشور در سال جاری چشم گیر بوده است.

 • افتتاح نمایشگاه هنر اسلامی در کابل

  افتتاح نمایشگاه هنر اسلامی در کابل

  قوس 02, 1402 10:40

  مقام‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ در محفل افتتاحیه نمایشگاه «هنر اسلامی» در کابل می‌گویند که حکومت سرپرست از هنرمندان اسلامی حمایت می‌کند؛ آنان می‌افزایند که کشورهای غربی در تلاش از بین بردن هنر اسلامی است.

 • مسابقه کتاب‌خوانی «ستاره سیرت» در سمنگان

  مسابقه کتاب‌خوانی «ستاره سیرت» در سمنگان

  قوس 02, 1402 09:45

  مسابقه کتابخوانی «ستاره سیرت» در میان جوانان ولایت سمنگان برگزار شد. مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سمنگان می گویند که این مسابقه کتابخوانی به نام «ستاره سیرت» در میان بیش از ۷۰۰ جوان دانش آموز و طلاب مدارس دینی در این ولایت برگزار گردیده است.

 • بازسازی آثار تاریخی قندهار

  بازسازی آثار تاریخی قندهار

  عقرب 30, 1402 15:48

  ملا خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ حکومت سرپرست در دیدار با والی ولایت قندهار بر بازسازی و حفظ آثار تاریخی این ولایت تاکید کرده و خواستار ایجاد سهولت برای گردشگران خارجی شد.

 • گزارشی از فعالیت کتابخانه مولانا خسته در ولایت بلخ

  گزارشی از فعالیت کتابخانه مولانا خسته در ولایت بلخ

  عقرب 29, 1402 20:50

  کتابخانه‌، یگانه منبع قوی برای اهل مطالعه، پژوهشگران، دانجشویان، دانش آموزان و اهل خِرِد و عمل و دانش می‌باشد.‌ ولایت بلخ نیز با داشتن کتابخانه‌های عامهْ این روزها منبع و مرکز مطالعات جوانان و نوجوانان اهل دانش و قلم مبدل شده است، یکی از این کتابخانه‌‌های عامه در این ولایت، کتابخانه‌ی مولانا خسته می‌باشد که از قدیمی ترین کتابخانه های عمومی در بلخ به حساب می‌رود.

 • نمایشگاه خیابانی کتاب در هرات

  نمایشگاه خیابانی کتاب در هرات

  عقرب 28, 1402 19:38

  نمایشگاه خیابانی در ولایت هرات برگزار شد. برگزارکنندگان این نمایشگاه هدف اصلی شان را ترویج فرهنگ کتاب خوانی قلمداد می کنند.

 • اشتراک معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشست مجمع جهانی فرهنگی

  اشتراک معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشست مجمع جهانی فرهنگی

  عقرب 28, 1402 13:25

  مهاجر فراهی، معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که در نهمین مجمع جهانی فرهنگی سن‌پترزبورگ به نمایندگی از حکومت سرپرست در روسیه شرکت کرده است.

 • تجیلیل از فراغت دانشجویان ژورنالیسم دانشگاه بلخ

  تجیلیل از فراغت دانشجویان ژورنالیسم دانشگاه بلخ

  عقرب 25, 1402 20:56

  بیست و دو تن از دانشجویان دانشکده ژورنالیسم بلخ پس پایان دوره تحصیلی چهارساله فراغتشان را جشن گرفتند. مسئولان دانشگاه بلخ میگویند این دومین دوره فراغت دانشجویان رشته ارتباطات است که پس از پایان دوره تحصیلیشان فراغتشان را جشن میگیرند.