قوس 15, 1401 12:33 Asia/Kabul
  • حمله پهپادی آمریکا در کابل دلیل اصلی اختلال در روند صلح پاکستان

سرکرده «تحریک طالبان پاکستان» اظهارداشت که حمله پهپادی آمریکا در کابل بزرگترین مانع در پیشبرد روند مذاکرات این گروه با مقامات پاکستانی بوده است.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، «نور ولی محسود» سرکرده تحریک طالبان (تی ‌تی ‌پی) درباره دلایل اختلال روند صلح با اسلام‌آباد گفت: به نظر من حمله پهپادی آمریکا که در کابل رخ داد بزرگترین مانع در پیشبرد روند مذاکرات بوده است.

محسود درباره احتمال فشار حکومت طالبان به تی تی پی گفت که تا آنجا که به حکومت کنونی افغانستان مربوط می‌شود، آنها هرگز ما را تحت فشار قرار نداده‌اند تا وارد مذاکره شویم، هر چند ما را به مذاکره توصیه کردند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا طالبان در کشته شدن اعضای تی تی پی در افغانستان نقش دارد، اظهارداشت: در مجموع، ما از رابطه خوبی با حکومت کنونی افغانستان برخورداریم

محسود استفاده تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان برای حمله علیه نیروهای امنیتی پاکستانی و ایجاد تنش بین کابل و اسلام‌آباد را تکذیب کرد و اظهارداشت که دشمن و هدف ما فقط دستگاه امنیتی پاکستان است و از داخل خود پاکستان با آنها می‌جنگیم. این تصور که چیزی ممکن است روابط بین ما و امارات را مختل کند، اشتباه تعبیر شده و دور از واقعیت است.

سرکرده تحریک طالبان پاکستان همچنین احتمال خلع سلاح این گروه در صورت شکست و یا موفقیت مذاکرات صلح با دولت پاکستان را تکذیب کرد.

 

تگ