ثور 23, 1401 13:27 Asia/Kabul
  • لزوم افزایش و استمرار تعامل افغانستان و ایران/مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک است

مقامات مرزی ایران در دیدار با مقامات افغان با تأکید بر لزوم افزایش تعاملات برای ارتقای امنیت مرزها، داعش را دشمن مشترک دو ملت خوانده افزودند که نابودی این گروه تروریستی از اهداف مشترک دو کشور است.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، جانشین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس ارکان ارتش افغانستان بر لزوم افزایش و استمرار تعامل و همکاری های فی مابین در جهت ارتقاء امنیت در مرزها تاکید کرد و گفت: داعش دشمن مشترک هر دو ملت است و مبارزه و نابودی آنان نیز از اهداف مشترک هر دو کشور می باشد.

 سردار "قاسم رضایی" در نشستی با "مولوی شبیر احمد" رئیس ارکان ارتش افغانستان و هیئت همراه در شهرستان تایباد داشت.

وی در این نشست با اشاره با اشاره به روابط دو کشور دوست و برادر بیان داشت که این دو کشور طی سال های گذشته در رویدادها و حوادث گوناگون، با روحیه تعامل و همکاری در کنار یکدیگر بودند و هر جا که دشمنان می خواستند خدشه ای بر این روابط وارد کنند به واسطه حسن نظر و حس برادری حاکم بر تفکر دو ملت ناامید شدند.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران استکبارستیزی را از وجوه مشترک ملت ایران و افغانستان عنوان کرد و افزود: تلاش هر دو کشور باید روی انسجام و اتحاد متمرکز شود و با مدیریت و تدبیر در مورد حوادث کوچک اجازه بزرگنمایی این حوادث را به دشمنان نداده و از سوء استفاده آنان جلوگیری کنیم.

سردار رضایی با بیان این که مرزهای ما خاکی است ولی دین و فرهنگ ما مرز ندارد، گفت: اراده ملت و دولت ایران بر حمایت از کشور دوست و برادرمان افغانستان است.

وی داعش را دشمن مشترک هردو ملت مسلمان ایران و افغانستان دانست و اظهار داشت: مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک هر دو کشور است و در این راه هر دو ملت آزاده ایران و افغانستان شهدایی را تقدیم راه اسلام ناب محمدی(ص) کرده اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی پلیس، جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر لزوم افزایش و استمرار تعامل و همکاری های فی مابین در جهت ارتقاء امنیت در مرزها تأکید کرد و گفت: ایجاد همبستگی فرهنگی میان مرزنشینان و مقابله با قاچاق موادمخدر در راستای توسعه ثبات و امنیت در مرزها بایستی مورد اهتمام هر دو کشور باشد.

سردار رضایی با بیان این که برگزاری نشست های مشترک و دوسویه می تواند در توسعه روابط و امنیت مرزها تاثیر قابل توجهی داشته باشد، افزود: اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه مرزی در این نشست ها قطعا مثمر ثمر واقع شده و برای مردم هر دو کشور امنیت مرزها تضمین خواهد شد. 

وی از اراده ملت و دولت جدید اسلامی افغانستان در مبارزه با تولید موادمخدر و از بین بردن این رویه تقدیر کرد و گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجارب و آموزش های خود را در حوزه مرزی در اختیار مرزبانی افغانستان قرار دهد.

جانشین فرمانده کل انتظامی افزایش و تقویت گشت های مشترک را در جهت توسعه امنیت مرزهای مشترک بین دو کشور از ضروریات دانست و عنوان کرد: تبادل دانش، اطلاعات، آموزش، توجیهات، نشست ها و ... همگی می تواند نه تنها به گسترش روابط دو کشور منجر شود بلکه منجر به آرامش بیشتر مرزها و تبادلات اقتصادی خواهد شد.

انتهای پیام.