سرطان 05, 1401 20:25 Asia/Kabul
  • اجرای چهارمین دور از واکسیناسیون فلج اطفال در غرب افغانستان

معاون اداره صحت هرات در غرب افغانستان اظهارداشت که چهارم دور از واکسیناسیون فلج‌اطفال به ویژه در مناطق دور افتاده این ولایت اجرایی شده است.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، «آصف کبیر» معاون اداره صحت هرات گفت: در سال جاری دور چهارم واکسن فلج‌اطفال در هرات آغاز شده و در این دوره قرار است تا کودکان زیرپنج سال در تمام نقاط این ولایت واکسینه شوند.

وی افزود: در این دور از واکسیناسیون قرار است تا در 4 روز 720 هزار کودک در شهر، شهرستان ها و روستاهای دوردست واکسن دریافت کنند.

کبیر همچنین گفت: اداره صحت هرات توانسته تا با هماهنگی و مدیریت خوب در روند واکسیناسیون در 3 دوره گذشته تمام کودکان را حتی در مناطق دور دست واکسن کند و اداره محلی و مسؤولان ادارات مختلف زمینه های خوبی را برای تیم‌های سیار فراهم کرده است.

معاون اداره صحت عامه هرات بیان داشت: طی 2 سال گذشته در حوزه غرب افغانستان کودک مبتلابه فلج اطفال به ثبت نرسیده اما به دلیل اینکه هنوز هم ویروس در افغانستان و پاکستان در حال گردش است و خطر مبتلاشدن کودکان وجود دارد، واکسیناسیون ادامه خواهد داشت.

ازسوی دیگر وحید رحمانی مسؤول برنامه واکسیناسیون در مناطق غربی افغانستان نیز گفت: قرار است تا در هرات، فراه، بادغیس و غور 1.1 میلیون کودک زیرپنج سال واکسن شوند.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم ویروس فلج اطفال در افغانستان وجود دارد، تاکید کرد: در ریشه کن کردن این بیماری حضور خانواده ها امری مهم بوده و باید واکسیناسیون به 100 برسد.

رحمانی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود برای محو بیماری فلج اطفال، مهاجرت از ولایت های مختلف به هرات بوده که این باعث گردش بیماری می شود که مسئولان در این زمینه نیز باید اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام.