اسد 14, 1401 13:20 Asia/Kabul
  •  مردم در عزاداری محرم هوشیار باشند/به نکات امنیتی توجه شود

شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی درباره امنیت مراسم محرم با صدور بیانیه ای تاکید کردند که مردم با هوشیاری کامل نکات امنیتی را در مراسم های عزاداری محرم رعایت کنند.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، پس از حادثه درگیری نیروهای طالبان و تروریست ها داعش در کابل، شورای علمای شیعه افغانستان و شورای عالی تنظیم امور دینی، با صدور بیانیه مشترکی بر لزوم هوشیاری مردم در اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری محرم تأکید کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است که «ملت نجیب و متدین افغانستان! چنانچه می‌دانید پنجمین روز ایام عاشورا، بدون حادثه خاص امنیتی برای عزاداران حسینی(ع) سپری گردید. از استقبال پر شور و آگاهانه  شما محبان و عاشقان آن حضرت سپاسگزاری نموده، از درگاه الهی برای شما پاداش نیک استدعا می‌نماییم و همچنین از نیروهای امنیتی که اطمینان خاطر برای تأمین امنیت مراسم عاشورا داده‌اند، نیز تشکر می‌نماییم».

این بیانیه گفت که پس رویداد «زیارت سخی»، مقامات امنیتی تدابیر جدیدی را با کمیسیون عالی تأمین امنیت مراسم دینی در میان گذاشته است.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که «خطر در کمین است، لذا از عزاداران، هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری و سایرین می‌خواهیم که در تمام اقدامات‌شان جانب احتیاط را مراعات کنند.

بیانیه شورای علمای شیعه و شورای عالی تنظیم امور دینی اظهارداشت که از تجمعات خارج از مکان‌های عزاداری پرهیز شود و همچنین از دستورالعمل‌ها  وهدایت‌های کمیسیون عالی امنیتی پیروی شود زیرا این کمیسیون طی چندین سال خدمت صادقانه تجربیات زیادی به دست آورده و ازجانبی، با مقامات امنیتی به صورت مستمر در ارتباط هستند. توفیق و قبولی اعمال همگان را از خدای منان(ج) تمنا می‌نماییم.

انتهای پیام.