سرطان 02, 1401 09:45 Asia/Kabul
  • کمک به مردم آسیب دیده ادای دین انسانی و هم نوعی است

شورای علمای شیعه افغانستان با صدور بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان در این کشور تاکید کرد که کمک به مردم آسیب دیده ادای دین انسانی و هم نوعی است.

به گزارش تلویزیون سحر افغانستان، شورای علمای شیعه افغانستان با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تاسف و همدردی با حادثه دیدگان زلزله در جنوب شرق این کشور تاکید کرد که کمک به مردم آسیب دیده ادای دین انسانی و هم نوعی است.

متن کامل بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیموَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ ﴿۱۵۵﴾الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ ﴿۱۵۶﴾

با تأسف فراوان از طریق رسانه های خبری شنیده شد که در اثر زلزله شب گذشته در ولایات پکتیکا و خوست، تعداد زیادی از هموطنان مسلمان ما کشته و مجروح شده اند.

شورای علمای شیعه افغانستان، ضمن عرض تسلیت به تمام هموطنان، مخصوصا مصیبت دیدگان عزیز، برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی و برای مجروحان حادثه شفای عاجل وکامل از خدای منان استدعا می نماید.

این شورا با تاکید و جدیت فراوان از تمام هموطنان که دسترسی و تمکن دارند، و نیز مقامات مسئول حکومت و موسسات خیریه و امدادرسان، تقاضا می نماید که هرچه عاجل تر به کمک‌حادثه دیدگان شتافته، ضمن کاستن از رنج و آلام و بی خانمانی آسیب دیدگان، از فاجعه بیشتر جلوگیری نمایند.

مسلما چنین کاری ضمن ادای دین انسانی و همنوعی، در پیشگاه خداوند رحیم(ج) اجر و پاداش‌ عظیم دارد.

شورای علمای شيعه افغانستان

انتهای پیام.