دلو 04, 1401 15:35 Asia/Kabul
  • ایجاد دولت فراگیر در افغانستان نگرانی کشورهای منطقه را کاهش می دهد!

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه‌ی ایران طی سخنانی در نشست (اکو) گفته است که ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان، نه تنها می‌تواند به برنامه‌های کمک‌رسانی و نیز بازسازی کشور یاری رساند؛ بلکه تهدیدهای ناشی از عملیات تروریستی، آوارگان و قاچاق مواد مخدر برای منطقه را کاهش خواهد داد.

تلوزیون سحر افغانستان به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا) – سرویس بین‌الملل: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه، ۴ دلو) طی سخنرانی خود در نشست شورای وزیران خارجه‌ی سازمان همکاری اقتصادی (اکو) بر ایجاد دولت فراگیر در افغانستان تأکید کرده است.

او گفته است: بی‌تردید، ایجاد یک دولت فراگیر در افغانستان نه تنها می‌تواند به برنامه‌های کمک‌رسانی و نیز بازسازی کشور یاری رساند بلکه تهدیدهای ناشی از عملیات تروریستی، آوارگان و قاچاق مواد مخدر برای منطقه را کاهش خواهد داد.

وزیر خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفته است کشورش اقدام «هیأت حاکمه‌ی افغانستان در محروم کردن زنان و دختران از تحصیل را اقدامی در تعارض با تعالیم دین رحمانی اسلام می‌داند و نگرانی عمیق خود را از آن اعلام می‌دارد.»

قابل یادآوری است که مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز بر ایجاد دولت فراگیر در افغانستان با حضور تمام نمایندگان مردم تاکید کرده است.

تگ