افغانستان

 • حضور احتمالی نمایندگان حکومت سرپرست در سومین نشست دوحه

  حضور احتمالی نمایندگان حکومت سرپرست در سومین نشست دوحه

  جوزا 09, 1403 18:30

  در آستانه برگزاری سومین نشست دوحه به میزبانی دبیر کل سازمان ملل متحد، وزارت خارجه حکومت سرپرست از احتمال حضور نمایندگان آنان در بحث های اصلی این نشست خبر داده است. این وزارت همچنین امروز نشستی را با هدف بررسی نحوه تعامل افغانستان با جامعه بین المللی برگزار کرده است

 • نمایشگاه دو روزه کتاب با شعار حفظ کتب تاریخی و میراث فرهنگی کشور

  نمایشگاه دو روزه کتاب با شعار حفظ کتب تاریخی و میراث فرهنگی کشور

  جوزا 09, 1403 18:29

  به گزارش محمد عباس سجادی از ولایت کابل؛ نمایشگاه دو روزه کتاب به هدف گرامی داشت از آثار و کتب تاریخی و میراث فرهنگی کشور در یکی از دانشگاه های خصوصی کابل برگزار شد. همکار ما محمد عباس سجادی به این نمایشگاه رفته و گزارشی آماده کرده که با هم می بینیم.

 • رضایت کشاورزان هرات از بارندگی ها و تامین آب مورد نیاز برای زراعت

  رضایت کشاورزان هرات از بارندگی ها و تامین آب مورد نیاز برای زراعت

  جوزا 09, 1403 18:13

  به گزارش یحیی فولادی از ولایت هرات؛ کشاورزان ولایت هرات با ابراز رضایت از بارندگی های امسال، نسبت به افزایش حاصلات زراعتی خود خوشبین هستند. آنان میگویند به قدر کافی از طریق جوی ها و چشمه ها آب به دست میاورند و حالا کمتر از چاه های آبی استفاده میکنند. در همین حال اداره زراعت هرات نیز گفته که میزان آب مورد نیاز برای سال زراعتی این ولایت تامین شده و تهدید خطر خشکسالی وجود ندارد.

 • ریاست هواشناسی از وقوع طوفان و باران در چندین ولایت افغانستان خبر داد

  ریاست هواشناسی از وقوع طوفان و باران در چندین ولایت افغانستان خبر داد

  جوزا 09, 1403 15:31

  ادارۀ هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت سرپرست در اعلامیه ای از وزش طوفان و بارندگی های نسبتاً شدید همراه با رعد و برق را در اکثر ولایات افغانستان پیش بینی کرده است.

 • چهار کارگر در یک معدن زغال سنگ سمنگان جان خود را از دست دادند

  چهار کارگر در یک معدن زغال سنگ سمنگان جان خود را از دست دادند

  جوزا 09, 1403 15:21

  منابع مردمی در ولسوالی دره‌صوف بالای سمنگان می‌گوید که گازگرفتگی در یک معدن ذغال‌سنگ در این ولسوالی جان 4 کارگر را گرفته ‌است. منابع می گویند که این رویداد روز سه‌شنبه 8 جوزا، در پی انتشار گاز متان در یک معدن ذغال‌سنگ در ولسوالی دره‌صوف بالا رخ داده‌است.

 • ورود اولین قطار تجارتی – ترانزیتی افغانستان به ترکیه

  ورود اولین قطار تجارتی – ترانزیتی افغانستان به ترکیه

  جوزا 09, 1403 14:42

  اولین قطار ترانزیتی افغانستان پس از حدود 40 روز به شهر وان ترکیه رسید. گفته می شود که این قطار از ایستگاه خواف در هرات بارگیری و از مسیر بندر سرحدی روزنک وارد ایران و سپس به ترکیه رفته‌است.

 • فروش 60 هزار تن مواد نفتی خام از طریق داوطلبی

  فروش 60 هزار تن مواد نفتی خام از طریق داوطلبی

  جوزا 08, 1403 18:21

  وزارت معادن و پترولیم حکومت سرپرست، فروش و پروسس شصت هزار تُن مواد نفتی خام را از طریق داوطلبی به اجرا گذاشت. سرپرست وزارت معادن و پترولیم حکومت سرپرست در مراسم داوطلبی گفته که در حال حاضر پروسس مواد نفتی بصورت کامل در کشور امکان پذیر نبوده و آنان در تلاشند تا فابریکه‌ی پروسس کامل مواد نفتی را در کشور ایجاد نمایند.

 • تلاش روسیه برای حذف طالبان از فهرست سازمان‌های تروریستی

  تلاش روسیه برای حذف طالبان از فهرست سازمان‌های تروریستی

  جوزا 08, 1403 18:18

  وزارت های خارجه و عدلیه‌ی روسیه از رییس جمهور این کشور خواسته اند تا طالبان را از فهرست گروه های هراس افگن حذف کند. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به خبرنگاران گفته که طالبان قدرت واقعی در افغانستان است و حذف آنها از فهرست سازمان‌های ممنوعه‌ی مسکو نشان دهنده‌ی واقعیت های عینی است.

 • انتقاد سرپرست وزرات زراعت از بی توجهی سازمان ملل

  انتقاد سرپرست وزرات زراعت از بی توجهی سازمان ملل

  جوزا 08, 1403 12:54

  وزارت زراعت، آبیاری و مالداری حکومت سرپرست از دیدار سرپرست این وزارت با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در افغانستان خبر داده است.