مهاجرین

 • محبوس بودن 1600 افغان در زندان های ترکیه

  محبوس بودن 1600 افغان در زندان های ترکیه

  دلو 23, 1402 19:06

  وزارت مهاجران حکومت سرپرست از زندانی بودن نزدیک به یک هزار و ششصد تن از مهاجران افغان در ترکیه خبر داد.

 • افتتاح یک مرکز صحی و یک سالن ورزشی برای زنان مهاجر افغان

  افتتاح یک مرکز صحی و یک سالن ورزشی برای زنان مهاجر افغان

  دلو 16, 1402 19:07

  یک کلینیک درمانی و یک سالن ورزشی برای زنان مهاجر افغان در اردوگاه گل تپه‌ی ورامین افتتاح شد. این مرکز از سوی برخی نهادهای بین المللی و با حمایت سازمان ملی مهاجرت ایران راه‌اندازی شده است. گزارشی از فریبا قلی زاده

 • بازگشت بیش از نیم میلیون مهاجر و پناهجوی افغان از پاکستان

  بازگشت بیش از نیم میلیون مهاجر و پناهجوی افغان از پاکستان

  دلو 16, 1402 10:33

  سازمان جهانی صحت می گوید که از زمان صدور دستور اخراج مهاجران و پناهجویان بدون اسناد از پاکستان در ماه سپتمبر سال دو هزار و بیست و سه تا سیزدهم جنوری سال جاری، پنجصد هزار و دوصد نفر به افغانستان بازگشته اند.

 • نشست آنلاین اداره راه آهن افغانستان با مقام های اداره راه آهن ازبیکستان

  نشست آنلاین اداره راه آهن افغانستان با مقام های اداره راه آهن ازبیکستان

  دلو 16, 1402 13:46

  اداره راه آهن افغانستان از برگزاری یک نشست آنلاین با مقام های اداره راه آهن ازبیکستان خبر داده است. بر بنیاد خبرنامه این اداره در این نشست، درباره آمدن یک تیم فنی هشتاد نفره ازبیکستان به هدف آغاز انتقالات از ستیشن نایب آباد و سهولت های امنیتی و صدور ویزا برای آنان گفتگوشده است.

 • تمدید مدت اقامت پناهجویان افغان در پاکستان

  تمدید مدت اقامت پناهجویان افغان در پاکستان

  دلو 15, 1402 14:33

  حکومت پاکستان، تمدید مدت اقامت پناهجویان افغان ثبت نام شده مقیم آن کشور را منظور کرد. کابینۀ موقت پاکستان به درخواست وزارت سرحدات و قبایل آن کشور این تصمیم را گرفته و بر اساس آن، مدت اعتبار کارت های مهاجرت تا پایان ماه مارچ سال جاری تمدید شده است

 • برگشت بیش از 500 هزار افغان در چهار ماه گذشته

  برگشت بیش از 500 هزار افغان در چهار ماه گذشته

  دلو 03, 1402 11:02

  سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) می‌گوید که طی چهار ماه گذشته حدود ۵۰۰ هزار و ۲۰۰ پناه‌جوی افغان از پاکستان به‌گونه اجباری و یا هم داوطلبانه به افغانستان برگشته‌اند. آی‌او‌ام در تازه‌ترین گزارش خود نگاشته که بیشتر این پناه‌جویان در جریان ماه نوامبر گذشته و پس از پایان مهلت تعیین شده دولت پاکستان مبنی بر خروج پناه‌جویان از این کشور، وارد افغانستان شده‌اند.

 • اخراج اجباری روزانه بیش از یک هزار پناهجو از پاکستان

  اخراج اجباری روزانه بیش از یک هزار پناهجو از پاکستان

  جدی 26, 1402 15:21

  وزارت مهاجرین و عودت کنندگان حکومت سرپرست از اخراج اجباری روزانه ۱ هزار پناهجوی افغانستانی خبر داد. بر بنیاد آمارهای وزارت مهاجرین و عودت کنندگان، در دو روز گذشته صدها تن به گونه اجباری از پاکستان اخراج شده اند. براساس آمارها، تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن به گونه اجباری از پاکستان اخراج شده اند.

 • ادامه بازگشت مهاجران افغان از پاکستان و ایران طی هفته گذشته

  ادامه بازگشت مهاجران افغان از پاکستان و ایران طی هفته گذشته

  جدی 25, 1402 16:28

  وزارت مهاجرین و عودت کنندگان از بازگشت بیش از سیصد مهاجر افغان از پاکستان در هفته جاری خبر داده است. به گفته این وزارت این افراد از روز شنبه و از طریق گذرگاه های مرزی تورخم و سپین بولدک به کشور بازگشته اند. همچنین گفته شده که طی هفته گذشته یازده هزار و ششصد و شصت و نه مهاجر افغان نیز از ایران به کشور بازگشته اند.

 • سیصد خانواده در ننگرهار از کمک های یک نهاد امداد رسان مستفید شدند

  سیصد خانواده در ننگرهار از کمک های یک نهاد امداد رسان مستفید شدند

  جدی 23, 1402 19:22

  یک نهاد امداد رسان در ولایت ننگرهار به بیش از سیصد خانواده بازگشته از پاکستان کمک های فوری ارائه کرد مسئولین در ننگرهار می گویند که این خانواده ها در نتیجه سروی شفاف ریاست آمادگی برای حوادث و امور مهاجرین و عودت کنندگان انتخاب شده است و از کمک های بلا عوض مستفید شده اند.